Słowackie atrakcje wodne: Turczańskie Cieplice

Bez wątpienia w ostatnich latach Słowacja stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków państw. Dziwić to nie powinno. Tutejsze uzdrowiska kuszą wyjątkową atmosferą, a tanie noclegi i piękne tereny sprawiają, że wycieczki na Słowację pojawiają się coraz częściej w ofertach niejednego biura podróży. Jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów na terenie tego kraju są Turczańskie Cieplice. To wspaniałe uzdrowisko, ze względu na bliskość gór, jest chętnie odwiedzane nie tylko przez kuracjuszy, ale i przez miłośników pieszych wycieczek.

Czym mogą zaskoczyć swych gości Turczańskie Cieplice?

To uzdrowisko swą sławę zawdzięcza przede wszystkim basenom. Podobnie jak uzdrowiska w Polsce (np. www.uzdrowisko-busko-zdroj.com.pl), tak samo i tutejsze kąpielisko mineralne pozwala na skorzystanie z leczniczych zabiegów, daje też możliwość doskonałej zabawy w tak korzystnie wpływającej na zdrowie wodzie. Chętnych na skorzystanie z takiej rozrywki nie brakuje. Szczególnie zaleca się korzystnie z takich kąpieli tym, których nękają choroby związane z układem ruchu oraz choroby nerwicowe. Wiadomo też, że wizyta w tutejszym kąpielisku może pomóc w leczeniu schorzeń typowo kobiecych, jest też pomocna w walce z chorobami nerek oraz dróg moczowych.

Uzdrowiska na Słowacji

Turczańskie Cieplice, jak na jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie Słowacji przystało, mogą się też pochwalić ciekawą zabudową. Wspaniałe łaźnie z XVI wieku oraz Niebieska Łaźnia z końca XIX stulecia są jego najcenniejszymi zabytkami i dowodami na długą tradycję lecznictwa w tym miejscu. Miejscem, w którym można miło spędzić czas w pięknym otoczeniu, jest też park zdrojowy. Założony w XIX wieku zachwyca pięknymi alejkami oraz starymi drzewami. W pobliżu uzdrowiska nie brak też kilku ciekawych miejscowości, które warto odwiedzić w trakcie pobytu w tym kurorcie. Na uwagę zasługują Mosovice – miejscowość, w której można skorzystać z basenów termalnych lub z możliwości odbycia wycieczki w rejon Wielkiej Fatry. Drugim ciekawym miejscem jest Necpaly – miejscowość znana ze średniowiecznej świątyni, w której wnętrzu zachowały się gotyckie polichromie z końca XIV wieku.