Jak przezimować basen ?

Niezależnie od tego, czy masz basen naziemny czy podziemny, nadal trzeba go zimować. Poświęć swój czas i przygotuj basen do zimowania prawidłowo, aby uniknąć problemów w późniejszym czasie.

  1. Zacznij od czyszczenia basenu

Proces zimowania basenu zaczyna się od zakasania rękawów i zabrania się do pracy. Czyszczenie basenu jest kluczową częścią procesu, więc chwyć szczotkę basenową i teleskopowy drążek i zacznij szorować. Szoruj wszystko od ścian do podłogi, i dostać się do zakamarków, jeśli możesz.

  1. Obniż poziom wody

Zanim basen odpocznie na zimę, upewnij się, że dodałeś tabletki chloru, które będą eksterminować wszystkie i wszelkie bakterie pozostawione w wodzie. Ten krok będzie bardziej skuteczny, jeśli zrobisz to w nocy i pozostawisz pompę włączoną do rana, aby chlor mógł krążyć w całej wodzie. Po tym, trzeba obniżyć poziom wody w basenie, aby zapobiec przepełnieniu, gdy woda zaczyna zamarzać.

  1. Wyczyść filtr i przedmuchaj przewody

Do tej pory, filtr jest prawdopodobnie wypełnione wszystkich sposobów gruzu. Usuń i wyczyść go, więc kiedy jest w końcu wiosna, będziesz miał czysty filtr gotowy do pracy. Jeśli chodzi o wydmuchiwanie linii, może chcesz zadzwonić do profesjonalistów basen, ponieważ opróżnianie dostaje dość skomplikowane.

Jeśli popełnisz jeden mały błąd, twoje linie będą pękać, gdy temperatura spada. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, dołącz dmuchawę do głównego odpływu basenu, aby dmuchać powietrzem przez rury.

  1. Usuń swoje akcesoria basenowe i przykryj basen

Ostatnim krokiem w procesie jest pokrycie basenu, który powinien obejmować pompę basenową.

Postępuj zgodnie z tymi krokami, jak przezimować basen przed spadkiem temperatury. Proces ten jest stosunkowo łatwy, a ochrona inwestycji jest tego warta. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować, a przygotowanie basenu do zimy jest czymś, czego nie można przeoczyć. Ochrona basenu jest niezbędna niezależnie od pory roku.