Co zrobić, aby przestać się bać wody?

woda

Mogłoby się wydawać, że obcowanie z wodą dla wszystkich jest przyjemne. Owszem dla osób, które umieją pływać to tak, ale są osoby, które czują lęk przed wodą. U niektórych czasami jest to strach przed nauką pływania. Osoby nie umiejące pływać zazwyczaj są już dorosłe i nie miały szansy na naukę w dzieciństwie, więc objawia się to lękiem.

Strach przed nauką pływania – jak go przełamać?

Lęk przed wodą i chęć nauki pływania idą w parze. Pływanie jest aktywnością sportową, która bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Regularne pływanie pomaga w poprawie wydolności czy zgubieniu kilku kilogramów ciałka. Poprawia samopoczucie, a pływanie, a zwłaszcza umiejętność pływania poprawia nasze wypady na plaże czy morze.

Nauka pływania u osoby dorosłej, która doświadcza lęku przed wodą

Na początek staraj się oswajać z wodą, możemy polecić, abyś zaczął nad jeziorem, jak i również basenie. Zacznij również od pływania tam, gdzie jest płytko. Z kolei jeśli jesteś na basenie to tam, gdzie można wykonać ćwiczenia związane z nauką pływania. Jeśli będzie ci wychodziło źle na początku z nauką pływania samodzielnie, to skorzystaj z pomocy instruktora lub wykorzystaj akcesoria, które ułatwią ci utrzymanie się na wodzie. Pamiętaj, że możesz skorzystać z deski do pływania. Przede wszystkim równie ważny jest oddech, dlatego należy już go ćwiczyć w domu. Świetną formą do nauki jak już wyżej wspomnieliśmy jest instruktor – możesz skorzystać z lekcji indywidualnych. Taki rodzaj lekcji pomoże ci przezwyciężyć strach przed wodą, gdy naprawdę sobie z nim nie radzisz.

Możesz też zadbać o swoje zdrowie i wypróbować inne dyscypliny sportowe, korzystając z artykułów na www.enowy.pl, gdzie publikujemy wiele przydatnych tematów z aktywności ruchowej.

Jakie przydadzą ci się akcesoria do przełamania lęku przed wodą?

-okulary do pływania,
-deska do pływania,
-nosek,
-czepek na basen.

Oswajanie się z wodą dla osoby, która ma z tym problem i nauka pływania będzie trudna i może trwać kilkanaście godzin jak i kilka dni, wszystko zależy od osoby oraz od tego na ile strach jest duży. Nie poddawaj się, pamiętaj, że strach ma tylko wielkie oczy i warto nauczyć się pływać nawet, gdy się jest już dorosły. Regularne pływanie jest świetną aktywnością fizyczną, która ma zbawienny wpływ na zdrowie i nasze samopoczucie.