Nadmorskie atrakcje – Góra Libek

Choć wielu z nas uważa, że wczasy nad morzem to oferta dobra dla miłośników plażowania i morskich kąpieli, nadbałtyckie atrakcje dają nam znacznie więcej możliwości spędzania tu czasu w ciekawy sposób. Kto lubi piesze wycieczki i przyrodnicze skarby, ten z pewnością doceni piękno Góry Libek oraz ścieżki przyrodniczej, dzięki której można docenić jej przyrodnicze walory.

Co warto wiedzieć temat Góry Libek?

Góra Libek to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić w chwili, gdy spędza się wczasy w rejonie Kuźnicy. To właśnie w tej miejscowości zaczyna się ścieżka przyrodnicza, dzięki której można tak miło i pożytecznie spędzić czas nad morzem. Trasa ta liczy sobie 2, 5 km długości, a jej pokonanie nikomu nie powinno sprawić większych trudności. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy podejmą to wyzwanie?

Techniczne umocnienia brzegowe to jedna z ważniejszych ciekawostek, na które warto zwrócić uwagę podczas wędrówki tą ścieżką przyrodniczą. Sztuczne wały oraz rzędy drewnianych pali – oto atrakcje, które mają do odegrania ważną rolę i które stały się integralną częścią nadmorskiego krajobrazu. Największą ciekawostką i głównym celem tej wycieczki jest jednak Góra Libek – miejsce wyjątkowe z kilku względów. Jest to najwyższe wzniesienie wydmowe w zachodniej części Półwyspu Helskiego, zatem jego zdobycie jest jednym z ważniejszych „wyzwań” dla turystów spędzających wczasy w tej części wybrzeża. Góra ta jest jednocześnie miejscem, które może zaskoczyć turystów swymi przyrodniczymi walorami. Paprotki zwyczajne i bory sosnowe przyciągają tu miłośników przyrody, choć najcenniejszym skarbem jest tu zimoziół bagienny. Ta wyjątkowa roślina to relikt glacjalny, który w Polsce objęty jest całkowitą ochroną.

W takich miejscach, jak Góra Libek, każdy z nas może się przekonać o jednym – wczasy nad morzem mogą się łączyć z ciekawymi lekcjami przyrody i pieszymi wycieczkami, które każdemu turyście dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Artykuły o innych ciekawych miejscach nadbałtyckich znajdziesz w serwisie www.pomorzanie.pl.