Jakie są style pływania i jaki jest najłatwiejszy?

baseny

Wszyscy doskonale wiemy, że pływać można w jeziorze, na basenie czy w morzu. Pływać możemy rekreacyjnie i zawodowo. Przede wszystkim możemy jednak świetnie przy tym spędzać wolny czas. Pływanie ma duży wpływ na zdrowie i jest zalecane przy wielu bólach, które nam doskwierają. Wzmacnia mięśnie i poprawia humor, obniża ciśnienie krwi, cholesterolu czy również pomoże w pozbyciu się zbędnych kilogramów.

Jakie mamy najpopularniejsze style pływackie?

1. Kraul

Jest stylem dowolnym i jednym z najpopularniejszych stylów. Uważa się go za jeden z najszybszych stylów pływania. Ten styl opiera się na przemiennym ruchu nóg i rąk, który synchronizujemy z oddechem. Oczywiście przy tym stylu wymagany jest oddech i silne mięśnie.

2. Na pieska

Tojeden z najprostszych stylem, który każdy zaczyna naukę z pływaniem. Często służy do nauki pływania, dla osób początkujących, jak i dla dzieci. Jest sam w sobie prosty i nie wymaga wymaga doskonałej techniki pływackiej.

3. Żabka

Czyli styl klasyczny, ten styl polega na przemiennym wynurzeniu i zanurzeniu głowy pod wodą oraz na pracy rąk i nóg. Styl wymaga systematyczności mięśni i świetnie się sprawdza u osób chorych na skoliozę.

4. Styl grzbietowy

Jest jednym ze stylów, który nadwyręża plecy, ale za to wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Ta technika bardzo dobrze się sprawdzi u osób z bólem pleców.  Ten styl polega na leżeniu na płasko w wodzie z twarzą zwróconą do góry, które ułatwia oddychanie. W tym stylu trzeba pamiętać, by biodra były uniesione u góry, która wpływa lepiej na prace nóg.

5. Styl motylkowy

Także zwany delfinem. Styl polega na falującym ruchu ciał a mianowicie , polega on na tym, że głowa i klatka piersiowa, nogi i biodra poruszają się oddzielnie w gorę i dół ale również przy tym tworzą harmonijne ruchy ciała do przodu. Przy tym stylu by móc się nauczyć jest wymagana nauka z instruktorem. Styl tylko i wyłącznie dla doświadczonych pływaków.

Dla człowieka pływanie to jego naturalne zdolności, które jednak tracimy wraz z narodzinami. Ta umiejętność pływania bardzo dobrze przydaje się, gdy jest czas wakacji, ale i nie tylko ponieważ zimą przecież możemy korzystać z basenu. Pływanie jest świetną rozrywką, spędzaniem wolnego czasu i świetnie wpływa na zdrowie, przede wszystkim na postawę kręgosłupa i co najważniejsze samo w sobie poprawia samopoczucie.

Zanim nas opuścisz, odwiedź też https://sport24h.pl, żeby poznać fantastyczne sporty zimowe.