Cztery kroki do nauki pływania

Istnieją cztery obszary, które są kluczem do nauki pływania. poniżej znajdziesz opis najważniejszego z nich.

  • Technika oddychania
  • Pozycja głowy
  • Pozycja bioder/ postawa
  • Technika kopnięć

Podstawy nauki pływania

TECHNIKA ODDYCHANIA

W prawie każdym innym środowisku, w którym się znajdujemy, czy siedzimy przy biurku, idziemy pobiegać czy pojeździć na rowerze możemy oddychać jak chcemy, ale jak tylko znajdziemy się w wodzie, jedną z rzeczy, która się zmienia jest często nasza technika oddychania. Oczywiście nie możemy oddychać kiedy chcemy, jeśli nasza głowa znajduje się pod wodą, ale odpowiednia technika nabierania i wypuszczania powietrza pomaga nam w swobodnym oddychaniu.  Poniżej znajdziesz kilka rad, które ułatwią Ci rozpoczęcie nauki prawidłowego oddechu.

  1. Rytmiczne oddychanie

Głównym problemem początkujących pływaków jest to, że wstrzymują oddech, gdy ich twarz jest w wodzie, a następnie próbują wydychać i wdychać bardzo szybko. Pierwszą rzeczą, którą należy zapamiętać jest to, że musisz robić wydech, kiedy twoja twarz jest w wodzie. Musisz zapamiętać dokładny rytm oddechu.

  1. Twarz w wodzie

Utrzymywanie twarzy w wodzie jest bardzo ważne i stanowi podstawowy krok w nauce pływania. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ kiedy pływasz z głową w górze lub twarzą poza wodą to Twoje nogi i biodra nieodmiennie opadają.

  1. Okulary pływackie

Ten mały sprzęt ułatwi Ci oddychanie podczas pływania. Noś je zawsze, gdy zamierzasz pływać, ponieważ woda może dostać się do oczu i je podrażnić. Co więcej, woda w oczach powoduje oślepianie, co może prowadzić do niepokoju.

  1. Pamiętaj o wydechu, a nie o wdechu!

Zdecydowana większość początkujących pływaków ma problem z wydychaniem powietrza pod wodą. Często o tym zapominają. Jeśli wykonujesz wydech pod wodą pomiędzy oddechami, to wdech musisz wykonać dopiero wtedy, gdy będziesz chciał oddychać.