Podstawy nauki pływania

Kiedy zaczynasz naukę pływania, może być Ci ciężko zapamiętać wszystkie nazwy i techniki poszczególnych stylów pływackich. Każdy z nich jest jednak przydatną umiejętnością. Niezależnie od tego, czy pływasz towarzysko, czy przygotowujesz się do zawodów, każdy styl ma swoje wady i zalety.

Oto krótkie wprowadzenie do głównego stylu pływackiego, który opanowuje się w początkowej fazie nauki pływania- oraz wskazówki i sztuczki, które pomogą Ci poprawić swoją technikę.

Pływanie stylem dowolnym jest tym, co sobie wyobrażasz, kiedy myślisz o pływaniu. Jest to jedno z pierwszych pociągnięć, jakich uczą się młodzi pływacy. Pływanie kraulem jest również znany jako styl dowolny, ponieważ jest to najczęściej używany ruch w zawodach. Dzieje się tak dlatego, że jest to najszybsze i najbardziej efektywne ze wszystkich stylów.

Do wykonania pozycji do kraula, połóż się na brzuchu w wodzie. Zaczynasz od naprzemiennego wysuwania ramion do przodu jak wiatrak. To popycha wodę za tobą, napędzając cię do przodu. Twoje nogi powinny wykonywać ruchy przypominające trzepotanie, a ty powinnaś oddychać wraz z pociągnięciami.

Wskazówki:

Rozciągnij swoje ciało i płyń na przodzie, z twarzą w wodzie.

Trzymaj kostki płasko jak płetwy i naprzemiennie wykonuj kopnięcia w górę i w dół. Nogi powinny być długie z palcami wskazującymi, z ciągłymi kopnięciami.

Wyciągnij ręce przed siebie. Przyciągnij jedno ramię pod ciało aż do uda. Powtórz to samo z drugim ramieniem, gdy pierwsze wychodzi z wody i wraca do pozycji wyjściowej.

Przekręć głowę na bok, aby zrobić wdech, gdy oba ramiona są rozciągnięte w przeciwnych kierunkach. Jedno ucho powinno znajdować się poza wodą, gdy obracasz głowę.