To spiskie miasteczko jest coraz chętniej wybieranym celem turystycznych wypraw, a wycieczki z Polski zaglądają na jego teren coraz chętniej. Niewielki Wierzbów swą sławę zawdzięcza tutejszym basenom, a jako kąpielisko termalne zyskał w ostatnich latach ogromną popularność. To dzięki niemu zaczęła się tu rozwijać turystyka, to dzięki niemu Wierzbów stał się jednym z atrakcyjniejszych ośrodków we wschodniej części Słowacji. Dzięki basenom na nowo odkryto i doceniono piękną zabudowę tego miasteczka. A Wierzbów ma się czym pochwalić. Cennym zabytkiem jest górujący nad miasteczkiem kościół z XIII stulecia, którego najwspanialszą ozdobą jest romański portal. Wierzbów zachwyca też pięknym otoczeniem i atrakcyjną okolicą. Wspaniałe widoki na Tatry Wysokie są jego największym, lecz nie jedynym walorem.
Co warto zobaczyć w czasie wizyty w tej części Słowacji?
Wierzbów, ze względu na bliskość Słowackiego Raju, jest miejscowością chętnie odwiedzaną przez miłośników pieszych wycieczek. Jak podkreśla redaktor bloga kalatowki.com.pl, słowacki Raj może oczarować każdego. Dzięki licznym szlakom turystycznym można zapoznać się ze wspaniałymi formami krasowymi, dzięki którym to miejsce zyskało ogromną popularność. To miejsce zyskało tak wielkie uznanie, że wycieczki na jego teren oferuje już niejedno polskie biuro podróży.
Z Wierzbowa można wybrać się także do pobliskiej Tatrzańskiej Łomnicy, warto też skorzystać z możliwości zwiedzenia Zamku Spiskiego. Dużą popularnością cieszą się również wycieczki do Kieżmarku, zaliczanego do grona najpiękniejszych miast spiskich. To miasto może oczarować swą zabudową. Jednym z symboli tak ciekawego miasta, jakim jest Kieżmark, stał się pseudomauretański kościół ewangelicki z końca XIX stulecia. Uwagę przyciąga też drewniana świątynia ewangelicka oraz malowniczy rynek z pięknym ratuszem. Kieżmark może się też pochwalić wspaniałym zamkiem z XV wieku oraz fragmentami dawnych murów miejskich.
Podobne posty
Dlaczego delfiny wyskakują z wody?
Jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą?
Nadmorskie atrakcje – Góra Libek